Posted in: Trivia

How much does it currently cost the U.S. Mint to produce a penny?

On this page you will be able to find the answers for: How much does it currently cost the U.S. Mint to produce a penny? This is a very entertaining trivia question of the day and the correct solution is as follows:

How much does it currently cost the U.S. Mint to produce a penny?

1 cents

Below you can find more related Trivia Questions you may looking for!

If you want to find more Trivia Questions and Answers you can click here and visit our archive page.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to Top